Fibonacci

Nowy wymiar Harmonic Tradingu

piątek, 20 Styczeń 2017

Dane makro na 23.01.2017

poniedzialek23-01-2017

piątek, 20 Styczeń 2017

Myśl dnia…

warren

piątek, 20 Styczeń 2017

Z serii BEFORE/AFTER FxRoom – setup ab=cd na kablu

Wykres 1. FxRoom
GBPUSD – KOMENTARZ + ANALIZA (BEFORE)

1

Wykres 2. FxRoom
GBPUSD – NASZA TRANSAKCJA

2

Wykres 3. FxRoom
GBPUSD – DALSZA ANALIZA

3

Wykres 4. FxRoom
GBPUSD – AFTER

4

Wykres 5. FxRoom
GBPUSD – AFTER

5

Reakcja na czerwony układ geometryczny wyniosła ponad 65 pipsów. Ukazana krótka pozycja pozwoliła zarobić 9 pipsów. W ramach retestu powstała także klasyczna formacja RGR, która na danych została zrealizowana wraz z geometrią. Rynek czekał z większą reakcją na publikacje makro. To kolejny dowód na to, że analiza fundamentalna może iść w parze z techniczną.

* Chcesz otrzymać bezpłatny dostęp do FxRoom? Jest to możliwe! Wystarczy wejść w ten link: https://fxroom.noblemarkets.pl i wypełnić formularz.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

czwartek, 19 Styczeń 2017

Dane makro na 20.01.2017

piatek20-01-2016

czwartek, 19 Styczeń 2017

Czego możemy spodziewać się na parze EURUSD, po dzisiejszym wystąpieniu Mario Draghiego?

journal pages background

Wczoraj swoje wystąpienie publiczne miała szefowa FED Janet Yellen która bardzo jastrzębio wypowiadała się na temat dalszej polityki pieniężnej w USA, jej prognozy oraz analiza obecnego stanu amerykańskiej gospodarki zatrzymały trend słabnącego się dolara. Według Yellen, gospodarka jest blisko osiągnięcia maksymalnego zatrudnienia, a target inflacyjny zmierza do celu 2%, dlatego należy stopniowo wycofywać się z polityki stymulacji monetarnej. W jej opinii czeka nas kilka podwyżek stóp procentowych rocznie do 2019 r. Ich termin będzie uzależniony od bieżącej kondycji gospodarki. Analizując więc wczorajsze dane z USA Produkcja przemysłowa za miesiąc grudzień wzrosła do 0.8% m/m. (prognozowano wzrost 0.6% m/m) Pomimo tego że ceny ropy odbijają jednak wytwórczość w skali całego kraju nadal boryka się z problemami.  W całym IV kw. wzrost w ujęciu rok do roku był prawie zerowy. Dane za listopad zostały zrewidowane w dół. Wczoraj mieliśmy też publikacje raportu wykorzystania mocy produkcyjnych które wzrosły w grudniu do 75,5%, jednak pozostaje w okolicach poziomów obserwowanych 5 lat temu. Niżej niż rok czy 2 lata temu. W listopadzie, po zrewidowaniu danych, wynik wykorzystania mocy był najgorszy od października 2010 r. Tak więc nie będzie łatwo wytłumaczyć zapowiedziane przez J. Yellen tempo podwyżek stóp do 3 ruchów o 25 pkt w 2017 r. Jednak argumenty mogą być znalezione pod kątem danych inflacyjnych Biorąc pod uwagę cały koszyk dóbr i usług konsumpcyjnych, podniósł się on natomiast do 2,1% co jest najwyższym poziomem od maja 2014 r. Patrząc na zachowanie wskaźników uwzględniających wrażliwe na wahania kategorie widać, że przyspieszenie inflacji ma trwały charakter. W reakcji na dane i komentarze J. Yellen rynek kontraktów na CME zwiększył prawdopodobieństwo wzrostu stóp w czerwcu do 3:1.

Warto dziś zwrócić uwagę na decyzję EBC o godzinie 13:45, a w szczególności na konferencję po posiedzeniu o godz. 14:30. Tam możemy spodziewać się największej zmienności cenowej. Dziś może być trochę wewnętrznej polityki EBC w grze: Według ostatnich minutek które wskazały, iż decyzja o przedłużeniu QE nie zapadła jednogłośnie, co otwiera pole do spekulacji dot. potencjalnie zaostrzenia polityki przez EBC. Mario Draghi będzie miał coraz bardzie z czasem problem przekonywania do słabego euro rady ale zapewne ma jeszcze kilka kart w zanadrzu którymi może zagrać jak np. niepewność polityczna, Brexit, wybory w strategicznych krajach UE. Tak więc zapowiada się ciekawy dzień.

Przyjrzyjmy się parze EURUSD: Coraz bardziej prawdopodobny przy utrzymaniu obecnego trendu wydaje się być test szczytów 1.0873 znajdziemy tam istotny silny opór z nakładającym się na niego poziomem 100 fibo. Na wykresie widzimy też budującą się spadkową formację kraba punkt odwrócenia ceny wypada na poziomie 161.8% fibo czyli 1.0837 zapewne już tam będą się więc pojawiać pierwsze większe zlecenia niedźwiedzich inwestorów może być to więc dobra okazja do przyłączenia się do trendu po cenach 1.0840 lub przy mocniejszym impulsie w okolicach 1.0870.

eurusdh4


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynik.

czwartek, 19 Styczeń 2017

EURJPY pod kątem dzisiejszego posiedzenia EBC

ebc

Godzina 13:45 – decyzja ws. stóp procentowych (Strefa Euro) + konferencja prasowa (14:30)

Dziś czeka nas posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, na którym nastąpi decyzja w sprawie stóp procentowych. Oczekiwania inwestorów nie zakładają zmian. Mimo tego, dzisiejsze wydarzenie może mieć bardzo duży wpływ na zmienność na parach walutowych z euro. Tym bardziej, że po decyzji będzie miała miejsce konferencja prasowa (o godzinie 14:30), podczas której paść mogą wypowiedzi, które umocnią euro (jastrzębi wydźwięk), bądź też osłabi tę walutę (gołębi wydźwięk).

Warto wiedzieć, że o wysokości stóp procentowych w Strefie Euro decyduje Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, który jest jednym z głównych organów decyzyjnych EBC.

Takie posiedzenia są dwa razy w miesiącu we Frankfurcie. Pierwsze z tych obrad z reguły jest decyzyjne. Protokoły z tych posiedzeń nie są publikowane.

Spójrzmy na techniczną sytuację na parze walutowej EURJPY, dla której dzisiejsze wydarzenia mogą być bardzo istotne.

W przypadku ewentualnej podwyżki stóp procentowych (mało prawdopodobne), bądź jastrzębiego wydźwięku podczas konferencji prasowej, możliwe jest umocnienie się euro. Następstwem tego na parze EURJPY będą wzrosty. Jeżeli nastąpi silna ekspansja ceny, to istnieje szansa na próbę obrony tendencji spadkowej w okolicach kursu 122.730. Znajduje się tam współczynnik 61.8% oraz zakończenie potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej. Dana geometria może bronić trendu spadkowego na tej parze według metody overbalance. Wybicie tego technicznego obszaru może otworzyć drogę do dalszych wzrostów (nawet do ostatnich szczytów przy kursie 123.700).

EURJPY, interwał H1

1

Jeżeli podczas dzisiejszej konferencji będzie panował wydźwięk gołębi (pesymistyczny), bądź też stopy procentowe zostaną obniżone (jest to mało prawdopodobne), to możliwe będzie odreagowanie w postaci spadków na parze walutowej EURJPY. Tendencji wzrostowej na niższych interwałach czasowych, w ramach ostatniego silnego impulsu wzrostowego, może bronić kolejna potencjalna geometryczna korekta pędząca. Ten układ został oznaczony zielonymi prostokątnymi i zakończenie posiada (na ten moment) w okolicach kursu 121.400 oraz zniesienia 50%. Wypada tam techniczny obszar cenowy, który może pełnić rolę tzw. schodów cenowych. W przypadku wybicia nowych szczytów, należy aktualizować położenie drugiego prostokąta oraz siatki Fibonacciego, by oznaczenia pozostały aktualne. Na bazie wspomnianej geometrii może dojść do aktywacji popytu (nawet wielokrotnie). 

EURJPY, interwał M15

2

Zapamiętaj!

Bardzo często na danych makroekonomicznych są wypełniane techniczne układy.

Kalendarz makro:

3


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynik.

środa, 18 Styczeń 2017

Dane makro na 19.01.2017

czwartek19-01-2017

środa, 18 Styczeń 2017

Seria BEFORE/AFTER Watch My Chart – psychologiczny poziom cenowy

Wykres 1. Komunikat i wykres Watch My Chart
USDCHF – KOMENTARZ + REAKCJA

1

Po zaksięgowaniu psychologicznego poziomu 1.0000 oraz zniesienia 161.8% nastąpiły wzrosty na ponad 40 pipsów. W dalszym ciągu możliwa jest dalsza ekspansja ceny. Istnieje także szansa na powstanie nawet szaroniebieskiej geometrii.

Zapamiętaj!

Rynek widzi okrągłego poziomy cenowe. Wynika to z psychologii rynkowej.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynik.

środa, 18 Styczeń 2017

Dane makro na 18.01.2016

sroda18-01-32016

wtorek, 17 Styczeń 2017

Daytrading dyskrecjonalny na głównych parach walutowych. Czy dodatkowa dywersyfikacja ma sens? – dzisiaj o 18:30

Trading manualny vs. Trading automatyczny, co lepsze? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie… Jak to w tradingu często bywa – to zależy.

Całe życie tradujesz na majorsach? Może warto poszerzyć horyzonty? Chyba każdy zna to uczucie kiedy przeglądał i porównywał spready rynkowe na poszczególnych parach walutowych i trafiał na pary z polskim złotym. Spready dwucyfrowe odstraszają każdego! Jednak warto czasem się dokładnie wczytać i na chłodno to wszystko przekalkulować i dopasować koszty transakcji do dziennej zmienności konkretnego instrumentu… Podczas spotkania zaprezentujemy sprawdzone i konkretne rozwiązania, które stosujemy w swoim tradingu na głównych parach walutowych ale nie tylko!

Przy okazji obalimy kilka mitów na temat tego, że daytrading na mniej popularnych parach walutowych jest nieopłacalny…

qqqaaa

Agenda spotkania:

 • Trading dyskrecjonalny – mity i fakty.
 • Dlaczego nad tradingiem uznaniowym mamy większą kontrolę sytuacji?
 • Sprawdzone narzędzia do spekulacji jednosesyjnej.
 • Majorsy/ minorsy/ egzotyki – czym właściwie się różnią? Praktyczny case study.
 • Praktyczne podejście do dywersyfikacji portfela.
 • Rzeczywiste koszty tradingu – jak ocenić to procentowo?
 • Wspólna dyskusja i podsumowanie.

Fibonacci Team school

 • Ukryta geometria na rynku FOREX
 • Techniki „łapania spadających noży”
 • Stałe układy geometryczne
 • Zaawansowane narzędzia Fibonacciego
 • Autorskie rozwiązania strategiczne

Kontakt

Telefon604 075 958
E-mailkontakt(at)fiboteamschool.pl

Kontakt w sprawie współpracy: partnerzy(at)fiboteamschool.pl


Regulacje

PrywatnośćPolityka prywatności
RegulaminRegulamin serwisu


Jesteś tutaj pierwszy raz? Sprawdź od czego zacząć! Kliknij mnie!X