Fibonacci

Nowy wymiar Harmonic Tradingu

środa, 29 Marzec 2017

LIVE – środa 29.03.2017 godzina 12:00 – Harmonic Trading na realnym rynku

Podczas ostatniego spotkania webinarowego wspólnie zadecydowaliśmy, że w środę o godzinie 12:00 będziemy przeprowadzać otwartą transmisję na której przeanalizujemy najbardziej prawdopodobne setupy oraz scenariusze rynkowe na dany dzień oraz najbliższe sesje. 

ytt

Jeśli:

👉 jesteś daytraderem i poszukujesz dodatkowych setup’ów do zagrania

👉 jesteś swingtraderem i szukasz formacji i układów na wyższych ramach czasowych

👉 chcesz poszerzyć swój warsztat pracy

… to ten LIVE jest dla Ciebie! 

Dołącz do nas!

środa, 29 Marzec 2017

Koniec korekty na złocie?

Pierwsza sprawa — trzeba określić kierunek.

Przed wybiciem tego poziomu nie myślę o średnioterminowych krótkich pozycjach na złocie.

Druga sprawa — gdzie można się podłączyć pod kolejny swing? Nie będzie to wielkim zaskoczeniem na tym blogu, jeśli pierwszą odruchową odpowiedzią będzie „na układzie harmonicznym”. Rzucają się w oczy dwa potencjalne setupy:

Pierwszy to układ harmoniczny Leonarda, potwierdzony historycznymi reakcjami ceny, znajdujący się około 5 dolarów niżej. Drugi to klasyka na złocie — fraktalna korekta prosta 1-do-1 w korekcie pędzącej 1-do-1, na φ ostatniego swingu wzrostowego. Rynek aktualnie z nim walczy.

W jaki sposób podłączyć się do tego ruchu? Jeśli nie pojawi się wyraźnie duża dynamika ceny, która pozwoli wejść na (a dokładniej po) markowaniu, wymarzonym układem będzie korona, czyli taki układ:

Autor: Michał Soczewka — trader indywidualny, pasjonat geometrii rynkowej oraz narzędzi Fibonacciego


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

środa, 29 Marzec 2017

Seria BEFORE/AFTER Watch My Chart – japoński porządek

Wykres 1. Komunikat i wykres Watch My Chart
USDJPY – KOMENTARZ + REAKCJA

1

Na parze walutowej USDJPY ponownie powstał setup geometryczny, o którym pisaliśmy. Reakcja spadkowa wyniosła ponad 60 pipsów. Bardzo często w impulsach powstają geometryczne korekty pędzące. W obecnej sytuacji, jeśli nastąpi większe odreagowanie w postaci spadków, może powstać szaroniebieska struktura 1:1 (także korekta pędząca). Pary z jenem japońskim lubią „precyzję i porządek” na wykresie.

Zapamiętaj!

Geometryczne korekty pędzące stanowią dobrą okazję inwestycyjną w silnych impulsach.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynik.

wtorek, 28 Marzec 2017

Dane makro na 29.03.2017

sroda29

wtorek, 28 Marzec 2017

Podsumowanie dnia na rynkach finansowych – Wtorek 28.03.2017

Po poniedziałkowym, dynamicznym rozpoczęciu tygodnia dziś nastroje na giełdach europejskich ustabilizowały się, co skutkuje relatywnie niską zmiennością. Rynki akcyjne i amerykański dolar znalazły się pod presją, po tym jak Donald Trump, nie był w stanie przeforsować w kongresie reformy służby zdrowia. Z jednej strony, jest to dość niepokojący sygnał dla inwestorów, gdyż stawia pod znakiem zapytania zdolność nowej administracji Białego Domu do realizacji przedwyborczych obietnic. Patrząc jednak na to z nieco innej perspektywy, można zaryzykować przypuszczenie, że to niecierpliwie wyczekiwana przez rynek reforma podatkowa, uzyska teraz najwyższy priorytet, a Donald Trump i jego współpracownicy będą dodatkowo zdeterminowani chcąc ustrzec się przed kolejną porażką.

Dość szybkie odbicie po słabym poniedziałkowym otwarciu sugeruje, że awersja do ryzykownych aktywów, może być jedynie chwilowa. Indeksom ze Strefy Euro pomaga też powstrzymanie przeceny dolara względem wspólnej waluty. Kurs EURUSD po rajdzie powyżej 1.09 ustabilizował się około 40 pipsów niżej i przy relatywnie pustym kalendarzu makroekonomicznym ciężko oczekiwać odważniejszych ruchów na dzisiejszej sesji. Najwyraźniej spośród giełd Starego Kontynentu zyskuje niemiecki DAX, który po otwarciu luką wzrostową wspiął się ponownie powyżej psychologicznego poziomu 12000 punktów i utrzymuje się ponad tą barierą. Wybicie nowych maksów na 12200 będzie kolejnym argumentem za kontynuacją rajdu w kierunku historycznego szczytu na 12400. Słabiej radzi sobie brytyjski FTSE 100, któremu poza aprecjacją brytyjskiej waluty ciąży perspektywa szkockiego referendum niepodległościowego oraz zbliżający się termin rozpoczęcia negocjacji dotyczących konkretnych ram rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Mimo wszystko poprawa nastrojów na rynku oraz odbicie cen ropy pomagają utrzymać indeksowi brytyjskich blue chipów symbolicznie nad kreską.

dow-jones

Ciekawy setup rozgrywany był dziś na amerykańskim Dow Jones. Układ overbalance ZZB plus 50% zniesienia bardzo precyzyjnie wyznaczył strefę na zagrywanie krótkich pozycji na początku sesji europejskiej. Dla miłośników rozgrywania amerykańskich indeksów w porze popołudniowej pojawiła się kilkanaście minut temu druga szansa na przyłączenie się do sprzedających.

Natomiast na rynku surowcowym doniesienia z Libii wspierają notowania ropy naftowej. Zamknięcie największego pola naftowego odpowiadającego za ok. 20% wydobycia jednego z największych afrykańskich producentów ropy w kartelu OPEC doprowadzi do ograniczenia dziennego wydobycia, które skurczyło się z 700 do ok 560 tys. baryłek dziennie. Choć w tym momencie zarówno w Algierii, jak i Nigerii wydobycie jest większe, to jeszcze w 2011 roku produkcja w Libii sięgała 1.6 mln baryłek dziennie, zatem przestrzeń do wzrostu wydobycia jest duża. Przyczyny zamknięcia największego pola naftowego pozostają niejasne. Dodatkowo prezes największej firmy handlującej ropą na świecie Vitol uważa, że kraje OPEC prawdopodobnie wydłużą ograniczenia w produkcji ropy na drugą połowę roku, co sprzyjałoby dalszemu wzrostowi cen.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

wtorek, 28 Marzec 2017

Ciekawe miejsce na Funcie do Polskiego Złotego

W listopadzie zeszłego roku rynek wysłał pewien sygnał, po którym cierpliwie czekam na okazję.

Prawdopodobnie zakończył się na tej parze trend spadkowy.

Okazją, o której mowa wyżej może być układ harmoniczny Gartleya, z elegancką wewnętrzną harmonią podfal. Również interesująco wygląda dolny cień długiej białej świecy z interwału tygodniowego.

Na ten moment jest to próba przewidywania przyszłości, ale układ techniczny wygląda na korektę prostą do pierwszego impulsu w nowym trendzie, a kolejny impuls jest właśnie tym, na co czekają wszyscy Elliottowcy.

Autor: Michał Soczewka — trader indywidualny, pasjonat geometrii rynkowej oraz narzędzi Fibonacciego


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

wtorek, 28 Marzec 2017

[WEBINAR] Po co Ci fundamenty jak znasz dobrze Analizę Techniczną? -28.03.2017 – 18:30

Zapewne każdy z nas nie raz myślał o tym aby trading i cały proces decyzyjny uprościć maksymalnie do kilku punktów w swoim trading planie, gdyż najważniejsze jest… „kliknięcie”. Przecież skoro jestem traderem to chce kupować i sprzedawać i to każdego dnia, czyż nie?

A co jeśli wywróciłbym Twoje myślenie do góry nogami i pokazał Ci momenty zajęcia pozycji tylko w określone z góry dni? Nie codziennie, a tylko 2-3 razy w tygodniu. Dlaczego tak? Z góry wiem, co może się wydarzyć… i to o określonej porze dnia!

Czy faktycznie tak jest, że skoro jestem dobrym technikiem to analiza fundamentalna nie powinna mnie interesować?

webinatraff

Na spotkaniu dowiesz się:

  • W jakich wyjątkowych sytuacjach Łukasz Fijołek staje się fundamentalistą?
  • Dlaczego pojęcie „makro” znaczy co innego dla daytradera a co innego dla inwestora pozycyjnego?
  • Kiedy jest ten moment aby wyjść z pozycji na podstawie odczytu makro? – praktyczny case study.
  • Odpowiednie narzędzia zapewniające traderowi precyzyjny przekaz i szybkość informacji.
  • Wspólna dyskusja oraz przykłady transakcji z ostatniego tygodnia.

wtorek, 28 Marzec 2017

RGR na NZDUSD

Na interwale H4 pary walutowej NZDUSD nastąpiło w ostatnim czasie wyhamowanie w pobliżu zniesienia 38.2%. Jeśli rynek powróci do wzrostów, kolejne miejsce technicznej reakcji może znajdować się w okolicach kursu 0.71310. Wypada tam istotna strefa oporu, w której dodatkowo jest psychologiczne zniesienie 50%, całego swingu spadkowego. W tym technicznym rejonie może dojść ponownie dystrybucji podaży.

NZDUSD, interwał H4

1

Spójrzmy na interwał H1, na którym bardzo dobrze widoczna jest ostatnia reakcja spadkowa, po zaksięgowaniu zniesienia 38.2%. Z łatwością można zauważyć, że tworzy się tutaj klasyczna formacja głowy z ramionami. Niedźwiedzie mogą zmierzać do wybicia linii szyi, by dać pretekst do otwarcia krótkich pozycji dla pozostałych uczestników tego rynku. W ramach tej klasycznej struktury cenowej, może dojść do zdecydowanie większej reakcji spadkowej. 

Utrudnić całą sytuację niedźwiedziom może jednak psychologiczny poziom 0.7000, który znajduje się za linią szyi RGR. Ten istotny poziom cenowy może stanowić miejsce aktywacji popytu (wsparcia dla byków). Dlatego należy zachować ostrożność, ponieważ w okolicach kursu 0.7000 może dojść do otwartej walki byków z niedźwiedziami. A to może utrudnić prowadzenie pozycji dla zwolenników klasycznych układów cenowych (w tym przypadku RGR).

NZDUSD, interwał H1

2

Zapamiętaj!

Zawsze warto zakładać kilka wariantów, aby móc skutecznie reagować na bieżącą sytuację na rynku.

Więcej takich artykułów znajdziesz na: http://www.fiboteamschool.pl/blog/


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

poniedziałek, 27 Marzec 2017

Dane makro na 28.03.2017

wtorek28

poniedziałek, 27 Marzec 2017

Podsumowanie dnia na rynkach finansowych – Poniedziałek 27.03.2017

Dzisiejszy kierunek notowań na rynkach wskazuje na to, że pogłębiają się wątpliwości inwestorów, odnośnie tego, czy Donald Trump zdoła spełnić pokładane w nim nadzieje. Wydaje się, że wprowadzenie w najbliższym czasie reform stymulujących amerykańską gospodarkę jest coraz bardziej zagrożone, gdyż porozumienia brakuje wręcz w najbliższym otoczeniu partyjnym. Obamacare pozostanie nadal aktywne, ponieważ wśród Republikanów nie udało się uzyskać większości zwolenników. Najważniejsze indeksy na Wall Street odnotowują na początku tego tygodnia silne spadki. S&P 500, przemysłowy Dow Jones i Nasdaq tracą na początku handlu około 0.6% – 0.7%. Słabo radzili sobie także inwestorzy w Azji, a czerwień króluje na Starym Kontynencie. Główne indeksy z Frankfurtu i Londynu tracą ponad 1%.

W związku z rozbudzeniem na rynkach silnych nadziei na pozytywne skutki polityki prowadzonej przez administrację Trumpa, istnieje znaczna przestrzeń do dalszych spadków. W razie kolejnych niepowodzeń prezydenta, najważniejsze indeksy na Wall Street, które w ostatnim czasie odnotowywały rekordowo wysokie poziomy, mogą kontynuować przecenę. Sytuacja ta wpływa dzisiaj także na osłabienie USD. W związku z przeceną na rynku surowcowym, nieznacznie słabiej w grupie G10 radzi sobie tylko dolar australijski i kanadyjski. Na wartości zyskują natomiast waluty defensywne, takie jak frank szwajcarski, czy japoński jen. Silnie umacnia się także funt. Obecnie kabel znajduje się nieznacznie poniżej 1.2600, a kurs EURUSD przekroczył na pewien czas poziom 1.0900.

eeeeddddd

Na interwale dziennym EURUSD można wyznaczyć potencjalną strefę podażową dla obecnych wzrostów. Układ zakłada równość impulsów A=C , która pokrywa się z wypełnieniem 50% zniesienia ostatniego dużego swingu spadkowego. Nie wiadomo, czy poziom 1,0980 zostanie przetestowany już w najbliższych godzinach, jednak jego wybicie będzie kluczowe dla dalszych wzrostów na tej parze walutowej.

Negatywne nastroje wspiera również przecena na rynku ropy naftowej. Cena baryłki typu WTI znajduje się już nieznacznie powyżej ostatnich dołków, przy poziomie 47,7$. Spadki te mogą jednak przyczynić się do tego, że OPEC coraz poważniej będzie rozważał przedłużenie porozumienia ograniczającego wydobycie tego surowca na drugą połowę roku, w celu przywrócenia równowagi na rynku. Spadki na rynkach akcji i wzrost awersji do ryzyka przekłada się na to, że inwestorzy chętniej lokują swój kapitał w złocie. Dzięki temu, ceny tego kruszcu odnotowują dalsze wzrosty i za uncję trzeba zapłacić już około 1255$.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

Fibonacci Team school

  • Ukryta geometria na rynku FOREX
  • Techniki „łapania spadających noży”
  • Stałe układy geometryczne
  • Zaawansowane narzędzia Fibonacciego
  • Autorskie rozwiązania strategiczne

Kontakt

Telefon604 075 958
E-mailkontakt(at)fiboteamschool.pl

Kontakt w sprawie współpracy: partnerzy(at)fiboteamschool.pl


Regulacje

PrywatnośćPolityka prywatności
RegulaminRegulamin serwisu


Jesteś tutaj pierwszy raz? Sprawdź od czego zacząć! Kliknij mnie!X