GBPUSD wygląda coraz bardziej ciekawie

0
639

Na interwale H1 pary walutowej GBPUSD widoczna jest tendencja wzrostowa. Jeśli ten trend będzie kontynuowany to istnieje szansa na powstanie wewnętrznej formacji harmonicznej. W swoim handlu zawsze staramy się określać przynajmniej 2 odmiany potencjalnych struktur opartych na współczynnikach Fibonacciego. W tej sytuacji:

  • Pierwszy wariant zakłada powstanie układu Gartleya, którego punkt końcowy (zniesienie 78.6%), wypada w okolicach kursu 1.32600. 
  • Scenariusz alternatywny dotyczy potencjalnej formacji FT Pattern, zakończonej na współczynniku 88.6%, w pobliżu okrągłego poziomu cenowego 1.33000.

GBPUSD, interwał H1

GBPUSD wygląda coraz bardziej ciekawie

Zapamiętaj!

Wewnętrzne formacje harmoniczne mają kilka odmian.  Warto zakładać wiele możliwych wariantów, aby móc skutecznie zareagować w odpowiednim czasie.

Dodatkowo na dyferencjale czasowym H1 można zauważyć, że powstała geometryczna korekta pędząca – oznaczona czerwonymi prostokątami. Widoczna jest pierwsza reakcja na tę strukturę, choć trzeba pamiętać, że istnieje szansa na ponowny test dolnej podstawy tego układu (kurs ~1.31600). 

W przypadku wybicia nowych dołków, istnieje szansa na powstanie większej geometrycznej korekty pędzącej (niebieskie prostokąty). Dolna podstawa tej możliwej formacji wypada przy poziomie cenowym 1.30500 oraz zniesieniu 50%.

Jeśli nowe maksima zostaną wybite, to należy skopiować dwa ostatnie prostokąty i przesunąć powstałe kopie na nowe wierzchołki. W ten sposób dolne podstawy kolejnych możliwych struktur geometrycznych będą posiadały aktualne położenie.

Warto pamiętać, że przed testem opisanych wyżej potencjalnych miejsc odwrócenia, może powstać markowanie ceny (sztuczny popyt/sztuczna podaż), które będzie miało za zadanie wystraszyć niedoświadczonych traderów.

GBPUSD, interwał H1

GBPUSD wygląda coraz bardziej ciekawie

Zapamiętaj!

Geometryczne korekty pędzące stanowią dobrą okazję inwestycyjną w silnych impulsach.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.