Najciekawsze pary walutowe w tym tygodniu

0
500

W tym wpisie przedstawię analizę par walutowych, na których może wystąpić największa zmienność w tym tygodniu. Dzięki temu, na tych rynkach, może powstać najwięcej technicznych układów cenowych. Na początek warto sprawdzić prognozy rynku opcyjnego według Sentry Derivatives.

Spodziewana zmienność w okresie 1 tygodnia – Sentry Derivatives

Najciekawsze pary walutowe w tym tygodniu

Według rynku opcyjnego, największa zmienność w tym tygodniu może wystąpić na parach walutowych NZD/USD oraz GBP/JPY. Spójrzmy na kalendarz makroekonomiczny, aby poznać wydarzenia, które będą miały największy wpływ na te rynki.

Kalendarz makroekonomiczny – Forex Factory

Najciekawsze pary walutowe w tym tygodniu

Największy wpływ na zmienność na parze walutowej GBP/JPY będzie miał początek oficjalnych negocjacji w sprawie brexitu oraz wtorkowe przemówienie prezesa Banku Anglii, Marka Carneya. Wystąpienie te będzie o godzinie 9.30 naszego czasu (20.06.2017 r.). Najważniejsze wydarzenia makro dla pary walutowej NZD/USD będzie dotyczyło środowej decyzji Banku Rezerwy Nowej Zelandii w sprawie stóp procentowych, o godzinie 22:00 naszego czasu. Prognozy nie zakładają zmian (wartość 1.75%). Na każdą inną decyzję rynek NZD/USD może bardzo gwałtownie zareagować. Istotne będzie także oświadczenie na temat stóp procentowych RBNZ.

Warto także przeanalizować tygodniowe potencjalne maksymalne odchylenia cenowe według Sentry Derivatives na parach NZD/USD oraz GBP/JPY.

Prognozowane maksima i minima (okres tygodniowy) – NZDUSD – Sentry Derivatives

Najciekawsze pary walutowe w tym tygodniu

Prognozowane maksima i minima (okres tygodniowy) – GBPJPY – Sentry Derivatives

Najciekawsze pary walutowe w tym tygodniu

Najwyższe i najniższe poziomy zostały nałożone na wykresy dzienne par walutowych NZD/USD oraz GBP/JPY z dodatkowymi oznaczeniami.

NZDUSD, interwał D1

Najciekawsze pary walutowe w tym tygodniu

Na parze walutowej NZDUSD panuje trend wzrostowy, dlatego są większe szanse na dalszą ekspansję ceny. Rynek opcyjny (Sentry Derivatives) prognozuje wzrosty maksymalnie do poziomu 0.7360. Dodatkowo w okolicach tego obszaru cenowego wypada ważna strefa technicznej reakcji (w tym przypadku oporu) oraz zniesienie 78.6% Fibonacciego. Z technicznego punktu widzenia, obszar oznaczony różowym kolorem może po raz kolejny okazać się skuteczną zaporą podażową.

Jeżeli nastąpi kolejne odreagowanie w postaci spadków, mogą one dotrzeć w tym tygodniu nie dalej niż do poziomu 0.7180 (według Sentry Derivatives). Dodatkowo w tym obszarze doszło już do silnej aktywacji popytu. Są to tzw. schody cenowe, które po raz kolejny mogą stanowić miejsce technicznego wsparcia.

GBPJPY, interwał D1

Najciekawsze pary walutowe w tym tygodniu

Po powstaniu klasycznej formacji podwójnego wierzchołka, na parze walutowej GBPJPY, widoczne było w ostatnim czasie odreagowanie w postaci spadków. Na ten moment brak jest wyraźnego trendu. Według Sentry Derivatives ewentualne wzrosty mogą dotrzeć maksymalnie do poziomu cenowego 143.00. W okolicach tego kursu wypada psychologiczne zniesienie 50% ostatniego swingu spadkowego oraz techniczny obszar cenowy, który pełni rolę tzw. schodów cenowych. Po raz kolejny rynek może zareagować na tę strefę cenową (oznaczoną różowym kolorem).

Jeśli nastąpi powrót do spadków, Sentry Derivatives prognozuje, że spadki mogą dotrzeć najdalej w okolice poziomu cenowego 140.75. W pobliżu tego kursu znajduje się również ważna techniczna strefa, która w ramach zasady zmiany biegunów może teraz pełnić istotne wsparcie. W obszarze oznaczonym zielonym kolorem może dojść do kolejnej aktywacji popytu.

Zapamiętaj!

Wyznaczone poziomy oparte są na prawdopodobieństwie. Warto przeanalizować także niższe interwały czasowe, w celu określenia dodatkowych potwierdzeń oraz układów cenowych (według własnych preferencji analitycznych i strategii tradingowej). Bardzo istotne będą wydarzenia fundamentalne. Duże zaskoczenie uczestników rynków może spowodować jeszcze większą zmienność oraz nerwowe zachowania, a to ma szanse przełożyć się na wybicie wyznaczonych stref. Zawsze należy nastawić się na skuteczną reakcję na wydarzenia rynkowe, a nie próbę odgadnięcia co zrobi rynek.

Więcej takich artykułów znajdziesz na: http://www.fiboteamschool.pl/blog/

Kontakt z autorem: daniel.kalinka@fiboteamschool.pl


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.