Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Aeternity (AE)

Analiza Aeternity (AE)

Analiza Aeternity

Historia

Projekt Aeternity powstał w pierwszym kwartale 2017 roku, założony przez Bułgara – Yanislava Malahova. Cechą charakterystyczną jest wcześniejsza współpraca prezesa z twórcą Ethereum – Vitalikiem Buterinem. W ofercie publicznej ICO sprzedanych zostało 233 mln tokenów AE co stanowiło obecnie 80% całkowitej podaży. Wartość zebranego kapitału w BTC oraz ETH szacowana była na 24 mld dolarów. Miesiąc po zakończeniu ICO, doszło do ataku hakerskiego, w którym skradzione zostało ponad 80 tysięcy ETH. 

Specyfikacja Aeternity

Przestrzeń do wydobycia zamyka się w 324 milionach AE, a po dwóch latach działalności wydobytych zostało 85% zasobów. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, Aeternity zajmuje 79 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która spadła wyraźnie poniżej psychologicznej bariery 100 mln dolarów. Smart kontrakty zastosowane w sieci Aeternity to tzw Aepp, a do ich programowania stosowany jest język Erlang, znany z zastosowań telekomunikacyjnych.

Analiza fundamentalna Aeternity

Obecnie tokeny AE oparte są na współpracy z siecią Ethereum w standardzie ERC20. Testowa sieć Aeternity funkcjonować ma na obecnych zasadach do września 2019 roku co daje możliwość szybkiej migracji pomiędzy Aeternity oraz Ethereum. Z punktu widzenia rozwoju projektu, kluczowe będzie wypełnienie założeń dotyczących rzeczywistego uruchomienia sieci Aeternity na pełnych obrotach co sprawi, że AE będzie uznawane za niezależną kryptowalutę.

Analiza techniczna Aeternity

Debiut cenowy AE wyniósł 0,68 USD jednak pod koniec 2017 roku cena wyznaczyła historyczny dołek 0,15 USD. Po półrocznej hossie na rynku kryptowalut, wycena Aeternity wzrosła do 5,86 dolara za sztukę. Ostatnie zejście notowań poniżej 40 centów, stanowi negatywny sygnał dla wyceny w kolejnych tygodniach.

Analiza kryptowaluty Binance Coin

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live