Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Dogecoin (DOGE)

Analiza Dogecoin (DOGE)

Analiza Dogecoin

Historia

Rynkowy debiut kryptowaluty DOGE datowany jest na 6 grudnia 2013 roku. Autorem projektu jest amerykański programista Billy Markus, a wkrótce potem w promocję zaangażował się Jackson Palmer z australijskiego oddziału Adobe Systems. Dogecoin szybko zyskał na globalnej popularności, a pod koniec pierwszego roku działalności doznał około 80% wyprzedaży. W styczniu 2014 roku miała miejsce pierwsza kradzież waluty cyfrowej DOGE, natomiast nie przeszkodziło to w uzyskaniu największego wolumenu transakcyjnego w całej branży.

Specyfikacja Dogecoin

Po blisko sześciu latach działalności w obiegu mamy 121 mld sztuk monety DOGE. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, Dogecoin zajmuje 29 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która oscyluje na poziomie 310 mln dolarów. Ciekawostką jest fakt nieograniczonej podaży DOGE, gdyż z limitu 100 mld sztuk zrezygnowano już na samym początku działalności projektu. Sztywna inflacja roczna została ustalona na poziomie 5%.

Analiza fundamentalna Dogecoin

O popularności monety świadczy fakt, iż DOGE możemy kupić, aż na pięćdziesięciu giełdach światowych. Za blisko 50% wolumenu dziennego odpowiada chińska giełda kryptowalut ZB. Dużą zalety monety cyfrowej jest wsparcie dla oficjalnych portfeli na wszystkie główne platformy sprzętowe.

Analiza techniczna Dogecoin

Z uwagi na luźny charakter projektu i chęć zainteresowania młodego pokolenia, cena emisyjna DOGE w ujęciu nominalnym obracała się w bardzo niskich wartościach centowych. Optymistycznego sygnału można upatrywać w przypadku powrotu ceny powyżej strefy oporu 0,010 – 0,012 USD.

Analiza kryptowaluty DigiByte

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live