Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza OmiseGO (OMG)

Analiza OmiseGO (OMG)

Analiza OmiseGo

Szacuje się, że nawet 2 miliardy ludzi nie posiada dostępu do systemu bankowego. Środkiem zaradczym na tę sytuację ma być projekt OmiseGo oparty na technologii blockchain.

Projekt OmiseGO – czym się charakteryzuje?

OmiseGO to otwarto źródłowy projekt oparty na technologii blockchain, który składa się z kilku płaszczyzn. Sieć OmiseGO została utworzona na podstawie architektury Plasma, co powoduje, że możliwa jest nieograniczona skalowalność oraz przetwarzanie bardzo dużej liczby transakcji. Autorzy projektu porównują te możliwości do możliwości sieci Visa, co już samo w sobie wydaje się imponujące. OmiseGO to także zdecentralizowana giełda (DEx), która umożliwia handel aktywami pomiędzy różnego rodzaju łańcuchami bloków. Ostatecznie mówiąc o projekcie OmiseGO, nie można zapomnieć o zestawie narzędzi programistycznych do tworzenia aplikacji (Software Development Kit), które pozwalają na dokonywanie transakcji w modelu wallet-to-wallet.

Token projektu OmiseGO to OMG, które bazuje na algorytmie ERC-20. Ciekawostką jest fakt, że przy projekcie udział doradczy mieli między innymi Vitalik Buterin, twórca projektu i kryptowaluty Ethereum, a także Polak – Julian Zawitowski z projektu Golem.

Początek OmiseGO sięga 23 czerwca 2017 roku. To wtedy doszło do sprzedaży tokenów o łącznej wartości ok. 25 milionów dolarów amerykańskich. Pewnym zabezpieczeniem jest wydzielenie od samego początku części prywatnej kapitału w wysokości 20% wszystkich tokenów, które są traktowane jako pewna rezerwa finansowa na rzecz kolejnych operacji i udoskonaleń projektu. Tokeny OmiseGO zostały wydzielone jednorazowo w związku z tym w przypadku tego projektu nie istnieje zjawisko „kopania” kryptowalut (tzw. mining).

Zasadniczą różnicą kryptowaluty OmiseGo względem Bitcoina jest między innymi szybkość przesyłania tokenów. Wynika to z faktu, że OmiseGo zostało oparte o Ethereum, a nie Bitcoina. Średni czas między blokami wynosi 15 sekund.

Analiza techniczna OmiseGO

Początek OmiseGo pod względem analizy technicznej zapowiadał się niezwykle przyszłościowo, zauważalny był stabilny trend wzrostowy kryptowaluty. Tendencja ta trwała do grudnia 2017 roku, a więc przez niespełna pół roku od momentu powstania projektu. Dalsze gwałtowne spadki w tym czasie związane są z załamaniem kursu największej i najpopularniejszej kryptowaluty na rynku – Bitcoina. Warto jednak wskazać, że notowania OmiseGO/USD charakteryzowały się mocnym odbicie od korekty. W samym lutym 2018 roku wartość OmiseGo zwiększyła się z ok. 7 dolarów do ok. 20 dolarów.

Czy warto zainwestować w OmiseGO?

Projekt OmiseGo jest atrakcyjny pod względem nie tyle trudnej do przewidzenia sytuacji technicznej, lecz z perspektywy analizy fundamentalnej. Główną ambicją twórców projektu jest próba rozwiązania dwóch podstawowych problemów. Pierwszym problemem jest wciąż nikły dostęp wielu ludzi do systemu bankowego. Dotyczy to zwłaszcza Azji – szacuje się jednak, że na całym świecie nawet 2 miliardy ludzi nie ma dostępu do systemu bankowego. Zdaniem twórców zachodzi także druga tendencja – brak kont bankowych mimo dostępu do elektryczności, sieci GSM i internetu. OmiseGo ma być rozwiązaniem bardziej atrakcyjnym niż oficjalne systemy bankowe. Odpowiedź na pytanie, czy powyższe ambicje twórców są realne, da odpowiedź na pytanie o to, czy warto inwestować w OmiseGo z perspektywy fundamentalnej.

Analiza kryptowaluty Ripple

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live