Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Zilliqa (ZIL)

Analiza Zilliqa (ZIL)

Analiza Zilliqa

Historia

Projekt Zilliqa wystartował na przełomie 2017 i 2018 roku. Pierwsze miesiące przeznaczone były na niepubliczne testy platformy, na której uzyskiwano ponad 1000 transakcji na sekundę. Wraz z drugiem kwartałem 2018 roku, został uruchomiony publiczny projekt sieci jako Red Prawn, a w czerwcu udostępniono możliwość programowania i uruchomiania smart kontraktów Zilliqa. Z początkiem lutego 2019 roku, uruchomiona została oficjalna kryptowaluta ZIL.

Specyfikacja Zilliqa

Maksymalna przestrzeń do wydobycia ZIL to 12,5 mld sztuk, a po działalności w obiegu mamy 70% z tej puli. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, Zilliqa zajmuje 75 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która oscyluje na poziomie 61 mln dolarów. Technologicznie kryptowaluta ZIL oparta jest na modelu ERC20, a więc smart kontrakcie Ethereum. Daje to szeroki wybór portfeli deskopowych oraz popularnego Ledgera.

Analiza fundamentalna Zilliqa

W ramach sieci rozwijany jest harding, a więc proces dzielenia jej na mniejsze komponenty, który w teorii potęguje dostępną przepustowość. Trwają również prace nad własnym system smart kontraktów, które miałby wyeliminować ryzyko potencjalnych zatorów. Nad rozwojem projektu Zilliqa pracuje obecnie blisko 40 developerów oraz kryptografów.

Analiza techniczna Zilliqa

Maksymalne poziomy cenowe w połowie 2018 roku przekroczyły 0,20 USD. Jednak po dynamicznych wzrostach pojawiły się równie dynamiczne spadki, które są utrzymywane od kilku miesięcy. Obecna wycena w okolic 0,01 USD za sztukę ZIL, nie wygląda optymistycznie dla przyszłości projektu.

Analiza kryptowaluty Waves

Live