AUDUSD kończy tydzień kolejnym podejściem pod overbalance

0
368

Trend spadkowy od początku lutego na Australijczyku, doprowadził do spadku notowań o blisko 250 pipsów w przeciągu dwóch tygodni. Nie mamy tu więc nadmiernej dynamiki kursu, ale środowisko dla daytradera jest bardzo sprzyjające.

Obecny tydzień to budowanie korekty wzrostowej na AUDUSD, której zasięg wyznaczyliśmy z użyciem overbalance, a rynek potwierdził tą strefę ~ 0,7130. Do tej pory pojawiły się już dwie okazje rozegrania shorta, z górnej podstawy prostokąta z 30 – 40 pipsowym targetem. Przed zamknięciem tygodnia, rynek ponownie “wspina się” w okolice tej strefy podażowej.

AUDUSD kończy tydzień kolejnym podejściem pod overbalance

AUDUSD H1

źródło: xStation

Z każdym kolejnym testem poziom oporu traci na wartości, a prawdopodobieństwo wybicia górą rośnie. Uznajemy układ za rozegrany i oczekujemy osiągnięcia kolejnego targetu na wysokości współczynnika 38,2%. Tam też mamy potwierdzenie związane ze strefą ZZB (wsparcie pod koniec stycznia) po kursie 0,7145.

AUDUSD kończy tydzień kolejnym podejściem pod overbalance
5 (100%) 4
Poprzedni artykułLokalny sygnał na Bitcoinie?
Następny artykułDane makro 18.02.2019
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedaż?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.