Co powoduje, że to działa? – autorskie struktury w codziennym tradingu

0
451

Co powoduje, że to działa?   autorskie struktury w codziennym tradingu

Literatura oraz zasoby internetowe pękają w szwach od ilości struktur, układów i formacji, których uczą się wszyscy i pod które handluje (lub próbuje handlować) zdecydowana większość inwestorów. W gąszczu patternów wywodzących się z różnych technik i podporządkowanych różnym stylom ciężko czasem wybrać te, które będą najodpowiedniejsze dla naszego indywidualnego stylu handlu (no właśnie… nie każda formacja, nadaje się dla każdego inwestora!). Czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę zanim naciśniemy „sputst” w postaci przycisku „Buy” lub „Sell” jest kilka. Czy wszystkich jednak jesteśmy świadomi?

Co powoduje, że to działa?   autorskie struktury w codziennym tradingu

Często spotykamy się z opiniami, że „zbyt ładne” układy nie wypalają. Czasem też pojawiają się opinie, że daną formację widzi „zbyt wielu” inwestorów, stąd też nie ma ona szansy powodzenia. Czy jest to prawidłowe myślenie? Czy rzeczywiście powszechna znajomość specyficznych struktur rynkowych powoduje, że stają się one mniej skuteczne? A co w takim razie z układami mało znanymi? Autorskimi setupami indywidualnych inwestorów, które wynikają z badań, przeprowadzonych statystyk? Czy one mają większe szanse realizacji? Co powoduje, że są skuteczne? Czy ta skuteczność jest pojęciem obiektywnym? Czy inni uczestnicy rynku również mogą jest wykorzystywać z powodzeniem?

Listopad to już ostatni miesiąc, kiedy spotykamy się w grupie podczas zaawansowanych konsultacji webinarowych FTOK Advanced. Właśnie w tym miesiącu postaramy się wspólnie odpowiedzieć na powyższe pytania. Przedstawimy dwie autorskie formacje, pod które handlujemy w naszym codziennym tradingu. Zaprezentujemy sposób ich interpretacji, odpowiemy na pytanie jakie warunki muszą zostać spełnione, by struktury okazały się dla nas skuteczne, porozmawiamy o takich aspektach jak otoczenie rynkowe, schemat dokonywania analizy potwierdzającej, układy załamane oraz wejścia alternatywne. Będzie to wymagało pracy z platformą, symulacji oraz wielu wspólnych analiz, które przeprowadzimy w trakcie 4 nadchodzących webinarów.

DOŁĄCZ DO GRUPY
Pierwsze spotkanie już w najbliższy wtorek 4.11.2014, o godzinie 20:00