Bitcoin, Ethereum, Ripple – jaki kierunek obiorą kryptowaluty?

0
563

ANALIZA TECHNICZNA BTCUSD

W ujęciu lokalnym kluczowa jest strefa wsparcia ZZB po cenie 10 400 dolarów. Rynek dynamicznie pokonał ten poziom podczas poniedziałkowej sesji, a dla utrzymanie ostatnich wzrostów potrzebne jest utrzymanie notowań powyżej w ramach biegunowości. Targetem pozostaje poziom współczynnika 61,8% po cenie 11 200 dolarów.

Bitcoin, Ethereum, Ripple   jaki kierunek obiorą kryptowaluty?

BTCUSD H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA ETHUSD

Dla kupujących Ethereum, istotnym poziomem powinna być strefa ZZB po cenie 205 dolarów. Obecny tydzień przynosi zdecydowane odreagowanie notowań, choć poprawę sentymentu może zapewnić dopiero wybicie górą wspomnianego oporu.

Bitcoin, Ethereum, Ripple   jaki kierunek obiorą kryptowaluty?

ETHUSD H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA XRPUSD

Łapanie długich pozycji poniżej 0,2830 jest na ta chwilę bardzo ryzykowane. Ostatni wierzchołek w tej strefie ZZB potwierdził przewagę sprzedających, dlatego krótka sprzedaż jest na tą chwilę zdecydowanie bardziej rentownym pomysłem. Ewentualnych oznak popytu warto też szukać w korelacji z Bitcoinem i Ethereum, które będą wyznaczyć kierunki dla większości rynku.

Bitcoin, Ethereum, Ripple   jaki kierunek obiorą kryptowaluty?

XRPUSD H4

źródło: xStation

Bitcoin, Ethereum, Ripple – jaki kierunek obiorą kryptowaluty?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 20.08.2019 – inflacja PPI, sprzedaż przemysłowa
Następny artykułDane makro 21.08.2019 – protokół FOMC, zapasy ropy naftowej
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.