Fibonacci

Nowy wymiar Harmonic Tradingu

piątek, 12 Styczeń 2018

Jak głęboka może być korekta na ropie WTI?

Ropa naftowa zaliczyła bardzo mocne drugie półrocze 2017 roku. Cena z poziomu nieco ponad 40$ za baryłkę znalazła się na wysokości 60 USD na koniec grudnia, a więc daje to 50-cio procentowy wzrost. Obecne poziomy są najwyższe od około 3 lat, a siła popytu wydaje się być dotychczas niezachwiana. 

dadaa

Ropa WTI H4

Ze względu na siłę trendu, który podąża zgodnie z pomarańczową linią poprowadzoną od dołków z ubiegłego roku obecnie nie warto szukać krótkich pozycji na ropie naftowej. Ostatni szczyt to poziom 64,50$ za baryłkę, a maksymalny zasięg potencjalnej korekty został wyznaczony o korektę overbalance. Na wykresie jest to zielona strefa ograniczona mierzeniem FE100 oraz wewnętrznym współczynnikiem 61,8% nieco poniżej okrągłego poziomu 60 USD. Warto zwracać uwagę na położenie linii trendu, która może aktywować kolejny średnioterminowy popyt o wiele wyżej niż wyznaczony zasięg głębszej korekty.  


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

Fibonacci Team school

  • Ukryta geometria na rynku FOREX
  • Techniki „łapania spadających noży”
  • Stałe układy geometryczne
  • Zaawansowane narzędzia Fibonacciego
  • Autorskie rozwiązania strategiczne

Kontakt

Telefon604 075 958
E-mailkontakt(at)fiboteamschool.pl

Kontakt w sprawie współpracy: partnerzy(at)fiboteamschool.pl


Regulacje

PrywatnośćPolityka prywatności
RegulaminRegulamin serwisu


Jesteś tutaj pierwszy raz? Sprawdź od czego zacząć! Kliknij mnie!X

Więcej w Analiza Techniczna, Analizy, Blog, SW
Dwa poziomy, które wpływają na reaktywność Daxa

W obecnym tygodniu rozgrywany jest ruch korekcyjny na niemieckim indeksie DAX. Po wyznaczeniu lokalnych szczytów przy okrągłym poziomie 13400 pkt....

Zamknij