Fibonacci

Nowy wymiar Harmonic Tradingu

środa, 9 Sierpień 2017

Sytuacja na ropie naftowej przed danymi o zapasach

Dzisiaj o 16:30 poznamy dane o zmianie stanu zapasów ropy naftowej w USA. Mogą one doprowadzić do wyraźnego ruchu na tym rynku, jednak analizując wczorajszy odczyt wg. API można prognozować jego kierunek. Zaskakująco pozytywny spadek zapasów baryłek nie wsparł notowań i pozostaliśmy w wąskim przedziale cenowym. Dlatego pozycjonując dziś swoje pozycje na ropie naftowej, warto próbować sprzedaży z dobrym timingiem, który obecnie jest zachowany na wykresie. 

oil-wtih1

Ropa WTI H1

Sytuacja techniczna na rynku ropy naftowej składa się z kilku bardzo istotnych elementów. Jest to przede wszystkim strefa wsparcia 48,50$ za baryłkę, która już kilkukrotnie była zaporą popytową dla pojawiających się spadków. Poza tym obecny zakres konsolidacji możemy ograniczyć od góry dwiema liniami trendu, poprowadzonymi nieco w odrębnym sposób. Pomarańczowa była dotychczas bardzo skutecznie respektowana przez rynek, ale z racji ostatnich wybić warto posiłkować się nieco zaktualizowanym kierunkiem wyznaczonym przez niebieską linię. Rozpiętość konsolidacji zawęża się tworząc nam coś na wzór trójkąta, z którego wybicie będzie elementem sygnałowym. Nie zapominajmy również o najważniejszym w tym obszarze poziomie cenowym 50,00 $ za baryłkę.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.

Fibonacci Team school

  • Ukryta geometria na rynku FOREX
  • Techniki „łapania spadających noży”
  • Stałe układy geometryczne
  • Zaawansowane narzędzia Fibonacciego
  • Autorskie rozwiązania strategiczne

Kontakt

Telefon604 075 958
E-mailkontakt(at)fiboteamschool.pl

Kontakt w sprawie współpracy: partnerzy(at)fiboteamschool.pl


Regulacje

PrywatnośćPolityka prywatności
RegulaminRegulamin serwisu


Jesteś tutaj pierwszy raz? Sprawdź od czego zacząć! Kliknij mnie!X

Więcej w Analiza Techniczna, Analizy, Blog, Makro, SW
Myśl dnia…

Zamknij