Co jeśli wybijemy 61.8%?

0
668

Na interwale H1 pary walutowej USDCAD widoczna jest ponownie siła popytowa. Kanadyjczyk w ostatnim czasie zareagował na współczynnik 61.8%, który bardzo często jest respektowany przez płynne rynki finansowe. Możliwy jest dzisiaj ponowny test tego zniesienia wewnętrznego i powstanie reakcji podażowej. Jeżeli nastąpi wybicie 61.8% górą, to kolejne techniczne bariery można określić na bazie dwóch potencjalnych formacji harmonicznych:

  • Pierwszy scenariusz zakłada powstanie struktury Gartleya, której zakończenie (zniesienie 78.6%), znajduje się w okolicach poziomu cenowego 1.32300;
  • Kolejna prognoza dotyczy formacji FT Pattern, której punkt końcowy (D na współczynniku 88.6%), wypada w pobliżu kursu 1.32530.

Te dwa poziomy cenowe w przeszłości były respektowane przez rynek, dlatego są szanse, że ponownie znajdują się tam zlecenia krótkiej sprzedaży.

USDCAD, interwał H1

Co jeśli wybijemy 61.8%?

W przypadku odreagowania w postaci spadków, techniczne wsparcia można określić na interwale M15.

Pierwszy wariant zakłada możliwość powstania zielonej geometrycznej korekty pędzącej. Możemy ją utworzyć na podstawie zakresu korekcyjnego, który jest oznaczona zielonym prostokątem na drugim wykresie . W momencie powstania spadków należy skopiować zielony prostokąt i przesunąć go na nowe maksima impulsu wzrostowego rozpoczętego 3 października. Wtedy zakończenie tej struktury może stanowić miejsce technicznej reakcji. Taki układ 1:1 możemy wyznaczać nawet po wybiciu 61.8% czy testu formacji harmonicznych. Rynek może wielokrotnie respektować tę potencjalną strukturę.

Drugi scenariusz dotyczy możliwej geometrii, którą będzie można utworzyć po wybiciu górą współczynnika 61.8%. Jeżeli po wybiciu tego zniesienia wewnętrznego nastąpi cofka większa niż zakres zielonego prostokąta, to wtedy można skopiować żółty prostokąt (określający największą korektę w impulsie wzrostowym od dnia 29 września) na nowe szczyty i jego podstawa także może stanowić techniczne wsparcie.

W sytuacji, w której rynek będzie kontynuował wzrosty, należy aktualizować położenie skopiowanych prostokątów wyznaczających potencjalne geometryczne korekty, aby ich podstawy miały aktualne położenie na wykresie.

Warto pamiętać, że przed testem opisanych wyżej potencjalnych miejsc odwrócenia, może powstać markowanie ceny (sztuczny popyt/sztuczna podaż), które będzie miało za zadanie wystraszyć niedoświadczonych traderów.

USDCAD, interwał M15

Co jeśli wybijemy 61.8%?

Zapamiętaj!

Geometryczne korekty pędzące stanowią dobre okazje inwestycyjne w silnych impulsach.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.