Czy S&P500 zakończy tydzień na minusie?

0
357

Na amerykańskim indeksie giełdowym S&P500, zapowiada się drugi w tym roku spadkowy  tydzień. Otwarcie rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych może jednak zmienić ten fakt i “wyciągnąć” kurs ponad 2700 punktów. Brak jest jednak istotnych danych makroekonomicznych, które byłby dodatkowy katalizatorem do zwiększenia dynamiki w ostatnich godzinach piątkowej sesji. Nasz scenariusz z układem OneToOne będzie musiał prawdopodobnie zaczekać na realizację do poniedziałkowego otwarcia. Wyznacza on najbliższe wsparcie horyzontalne na poziomie 2652 pkt. 

Czy S&P500 zakończy tydzień na minusie?

S&P500

źródło: xStation

Poglądowo używamy też linii trendu wzrostowego, która może być broniona przez kupujących patrząc na lewą stronę wykresu. Warto więc mieć też na uwadze okolice 2675 punktów. Opór stanowi obecny szczyt z tego tygodnia, a więc poziom 2737 pkt z wtorkowej sesji.


Czy S&P500 zakończy tydzień na minusie?
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułMyśl dnia…
Następny artykułDziennik transakcyjny: USDCAD – 08.02.2019
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.