Czy to już lokalny szczyt na Bitcoinie?

0
519

Wtorek i środa dostarczyły nam sporo emocji związanych z rynkiem kryptowalut. Podczas tych dwóch sesji kurs Bitcoina wzrósł o 25% z poziomu 4000 dolarów do nieco ponad 5000 USD. Na mniejszych walutach cyfrowych, wartości procentowe często przekraczały 100%. Obecny wierzchołek na BTCUSD został ukształtowany na poziomie współczynnika 38,2% po cenie 5200 dolarów. Mierzenie pochodzi z fali spadkowej od lipca 2018 roku. Rozpiętość czasowa wydaje się bardzo rozległa, natomiast warunkuje ją potężny wzrost zmienności.

Czy to już lokalny szczyt na Bitcoinie?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Nieco lepiej technicznie wygląda kolejny poziom oporu przy mierzeniu 50%. Jest to poziom cenowy 5900 dolarów potwierdzony strefą ZZB. Nie warto więc przywiązywać się do obecnego szczytu i bezwzględnie kierować się ku krótkim pozycjom. Jeżeli pojawią się sygnały spadkowe na interwale H4, możliwe będzie takie rozegranie. Najbliższy pułap dla shorta wyznaczamy z mierzenia FE100, co daje nam strefę popytową po cenie 4300 dolarów.

Czy to już lokalny szczyt na Bitcoinie?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułCzy ten motyw na USDCAD zostanie dziś zaksięgowany?
Następny artykułCodzienny tradingu na rynku Forex and Crypto
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.