Czy to lokalny szczyt na Bitcoinie?

0
340

Bitcoin zalicza bardzo udany początek drugiego kwartału bieżącego roku. Po dość monotonnym okresie styczeń – marzec, pojawia się zwiększona zmienność na rynkach kryptowalutowych. W przeciągu kilku dni kurs BTCUSD wzrósł o około 20% wartości. W dniu dzisiejszym rynek kolejny raz testuje dosyć istotny poziom oporu po cenie 5200 dolarów przy współczynniku 38,2% z szerokiego mierzenia fali spadkowej.

Czy to lokalny szczyt na Bitcoinie?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Patrząc na obecny kształt formacji świecowej dziennej, pojawia się możliwość wygenerowania sygnału spadkowego. Z ostateczną oceną trzeba się jednak wstrzymać co najmniej do zakończenia dzisiejszej sesji amerykańskiej, podczas której może wzrosnąć zmienność. Jeżeli stroną dominującą w kolejnych dniach będą sprzedający, pierwszym targetem spadkowym większego rzędu jest cena 4400 dolarów, wynikająca z mierzenia FE100.

Czy to lokalny szczyt na Bitcoinie?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułWykorzystanie technik Fibonacciego w tradingu
Następny artykułDane makro 09.04.2019
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedaż?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.