Ethereum Classic wypełnia zakres korekty spadkowej

0
337

Wyjątkowo pozytywny marzec na wykresie Ethereum Classic. Z poziomu 3,9 dolara, rynek zakończył poprzedni tydzień bardzo blisko okrągłej bariery 5 USD. Mamy tu zatem około 25% wzrost notowań ETCUSD w przeciągu trzech tygodni co z uwagi na dynamikę w ostatnich miesiącach jest wynikiem bardzo optymistycznym.  

Ethereum Classic wypełnia zakres korekty spadkowej

Ethereum Classic H1

źródło: xStation

Neutralnie trzeba ocenić istotny stosunek impuls-korekta. Rozpiętości korekt spadkowych w stosunku do długości impulsów są dość duże, gdzie korekty stanowią średnio około 50% poprzedzającego impulsu wzrostowego. Z pewnością nie jest to oznaka silnego trendu wzrostowego co wyklucza handel średnioterminowy w oparciu o piramidowanie. Pojawia się jednak okazja na pozycyjne rozegranie długiej pozycji, wynikająca z układu overbalance. Najbliższe wsparcie na dolnej podstawie prostokąta to poziom 4,58 USD na którym wcześniej widoczna była dynamiczna rozgrywka.Target wzrostowy i najbliższy opór znajduje się na ostatnim wierzchołku po cenie 4,93 USD.

Ethereum Classic wypełnia zakres korekty spadkowej
5 (100%) 2
Poprzedni artykułOd czego zacząć naukę Analizy Technicznej? Każdy poniedziałek z Fibonacci Team o 12:00
Następny artykułNauka Analizy Technicznej na żywym rynku
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.