GBPUSD w korekcie spadkowej

0
369

Silne wzrosty na parze walutowej GBPUSD nieco ustały. Od piątkowej sesji amerykańskiej kurs z poziomu 1,2970 wyznaczył w środę szczyt po kursie 1,3340. Mamy zatem przykład korekty spadkowej, którą będziemy starali się rozegrać w tym tygodniu. 

GBPUSD w korekcie spadkowej

GBPUSD H1

źródło: xStation

Prezentowany schemat overbalance może być jeszcze dziś osiągnięty przez rynek. Jeżeli dynamika spadków również będzie wysoka, trzeba zwrócić uwagę na dolną podstawę overbalance po kursie 1,3205. Poziom potwierdzony jest przez mierzenie 38,2% z ostatniego swingu wzrostowego. Wczorajszy szczyt pozostaje oporem, a został on wyznaczony na wysokości zewnętrznego współczynnika 127,2% (1,3340) z szerokiego swingu spadkowego.Obserwujemy własnie otwarcie rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych co z pewnością przełoży się na wzrost zmienności na rynkach walutowych.

GBPUSD w korekcie spadkowej
5 (100%) 1
Poprzedni artykułFOREX LIVE TRADING – Sopot – 1.03.2019 – startujemy o 9:00
Następny artykułDane makro 01.03.2019
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedaż?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.