Krajobraz po ECB na głównej parze walutowej

0
393

Największy wpływ na notowania głównej pary walutowej, ma dziś konferencja prasowa z udziałem prezesa Europejskiego Banku Centralnego – Mario Draghiego. Zbliżamy się do końca sesji pytań i odpowiedzi, a na wykresie EURUSD pierwsze reakcje. Poniżej kluczowe punkty wystąpienia:

  • ryzyka dla perspektyw gospodarczych są coraz bardziej widoczne;
  • rosnąca dynamika płac powinna sprzyjać inflacji;
  • w kwestii zagrożeń istotny jest Brexit, spowalniająca koniunktura w Chinach czy bardziej restrykcyjna polityka fiskalna w USA.

Krajobraz po ECB na głównej parze walutowej

EURUSD H4

źródło: xStation

Reakcja na wykresie EURUSD wydaje się być mieszana. Co prawda w pierwszych minutach europejska waluta osłabiała się w stosunku do amerykańskiego dolara, tak na godzinę 15 wracamy do poziomu z rozpoczęcia konferencji prasowej. Nie udało się wypełnić szerokiej strefy wsparcia 1,1290 (78,6%), a jedynie naruszyć dołek z 3 stycznia. Jeżeli rynek obierze kierunek południowy z obecnego pułapu, to pierwszym oporem będzie mierzenie 38,2% po kursie (1,1408), gdzie wcześniej mieliśmy dominację podaży.


Krajobraz po ECB na głównej parze walutowej
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułMyśl dnia…
Następny artykułJacek Kubrak na XTB Trading Club!
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedaż?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.