Oczekujący short na niemieckim indeksie

0
398

Zagranie na DAX-ie jest jednym z lepszych układów intraday, jakie rozegraliśmy w obecnym tygodniu do momentu czwartkowego popołudnia. Krótka pozycja bazowała na strefie oporu przy współczynniku 61,8%, nieco ponad okrągłym poziomem 11200 punktów. Tym razem wejście ze zlecenia oczekującego “sell limit” licząc na ukształtowanie się formacji podwójnego szczytu. Pod to ustawiony został SL dla transakcji, który przewyższał nieco poprzedni zasięg wierzchołka z piątkowej sesji.

Oczekujący short na niemieckim indeksie

DAX M15

źródło: XTB

Zlecenie take profit powędrowało w okolice minimum z sesji amerykańskiej sprzed weekendu. Zostało ono zaksięgowane po wejściu na rynek kapitału ze Stanów Zjednoczonych, który przed zwrotem na północ pogłębił jeszcze dołek z piątku. Podczas tego zagrania, najbardziej docenić trzeba formę zlecenia oczekującego, które pozwoliło zająć krótką pozycję dokładnie w punkt na technicznym oporze, co z uwagi na dynamikę na niemieckim indeksie, można łatwo przegapić handlując manualnie.

Oczekujący short na niemieckim indeksie

DAX M5

źródło: XTB


Oczekujący short na niemieckim indeksie
5 (100%) 1
Poprzedni artykułMało przekonujący popyt na Bitcoinie
Następny artykułJak wykorzystać Analizę Techniczną na rynku FOREX&KRYPTO?
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.