Optymistyczny styczeń na niemieckim indeksie

0
299

Grudzień na niemieckim indeksie DAX, to kontynuacja wyprzedaży z drugiego półrocza 2018 roku. Z grudniowego maksimum ~ 11560 pkt, kurs osiągnął poziom 10270 pkt w ostatnie dni ubiegłego roku. Na szczęście otwarcie stycznia przyniosło wyraźną zmianę sentymentu, a DAX odrobił 80% z grudniowej wyprzedaży. Obecny miesiąc przynosi też  największy swing wzrosty od ponad pół roku. Piątkowe zamknięcie sesji wyznaczyło nam obecny szczyt na poziomie 11300 punktów, potwierdzony współczynnikiem 78,6%. 

Optymistyczny styczeń na niemieckim indeksie

EURJPY H1

źródło: xStation

Nasz target średnioterminowy sięga jednak nieco wyżej, ponieważ technicznie lepiej prezentuje się poziom 11420 – 11430 pkt. Jest to cluster mierzeń z dwóch fal spadkowych – 78,6% + 161,8%.  Być może target ten zostanie osiągnięty po wypełnieniu kolejnego OneToOne, które wyznacza najbliższe wsparcie po kursie 11080. Byłby to już czwarty układ i statystycznie dużo bardziej prawdopodobna jest jednak korekta do strefy ZZB na okrągłym poziomie 11000 pkt, a więc poprzedni dołek.   


Optymistyczny styczeń na niemieckim indeksie
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułCzy Analiza Techniczna ma sens na rynku FOREX&KRYPTO?
Następny artykułDomknięcie shorta z piątku na USDJPY
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedaż?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.