Podwójny szczyt na Bitcoinie – czy to okazja do lokalnego shorta?

0
401

ANALIZA TECHNICZNA BTCUSD

Piątkowe zamkniecie handlu na rynkach finansowych, ustanowiło na ten moment minimum dla korekty spadkowej BTCUSD. Weekendowy handel o zmniejszonej płynności doprowadził do retestu strefy oporu 8200 dolarów.

Na wspomnianym poziomie podażowym, mamy wyrysowaną formację podwójnego szczytu, która jest na tą chwilę realizowana przez rynek. Target spadkowy sięga poniżej piątkowe dołka, a wyznacza go szerokie mierzenie 38,2%. Jest to poziom cenowy 6350 dolarów, a więc 1400 USD poniżej obecnej wyceny Bitcoina.

Podwójny szczyt na Bitcoinie   czy to okazja do lokalnego shorta?

BTCUSD H4

źródło: xStation

Podwójny szczyt na Bitcoinie – czy to okazja do lokalnego shorta?
5 (100%) 3
Poprzedni artykułEuro, dolar i WIG20 – okazje transakcyjne na otwarciu tygodnia
Następny artykułKompletny System Inwestycyjny Ichimoku. Kurs Online z Grzegorzem Moskwą
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.