Rozgrywamy Harmonic Pattern na EURSUD

0
435

Dziś prezentuję piątkowe zagranie na głównej parze walutowej. Motyw z układem harmonicznym Leonarda był przygotowywany już podczas sesji europejskiej, jednak oczywistym było, że rynek potrzebuje czasu na osiągnięcie targetu wzrostowego. Około południa pojawiła się reakcja na współczynniku 50%, a więc ukształtowany został punkt B formacji. Po danych makro z godziny 14:30 pojawił się impuls kontynuacyjny dla kierunku wzrostowego i około 16 kurs osiągnął mierzenie 78,6%. Wejście w krótką pozycję z perspektywy interwału M1-M5 po widocznej reakcji sprzedających.

Rozgrywamy Harmonic Pattern na EURSUD

EURUSD M15

źródło: XTB

Zagranie zabezpieczone zostało zgodnie z zasadą kolejnego współczynnika, a więc powyżej 88,6% fibo. Wejście w rynek miało miejsce już ze sztywno określonym SL oraz TP i nie było kontrolowane z myślą wyjścia pośredniego z uwagi na godzinę otwarcia transakcji. Zlecenie take-profit powędrowało od razu na wysokość porannych dołków po kursie 1,3359. Wejście w krótką pozycję miało miejsce na poziomie punktu D formacji harmonicznej ~ 1,1404. Z zagrania zebrane zostało więc 45 pipsów z obecnym SL-em na 9 pipsów. Jest to doskonały przykład dla idei daytradingu i handlu w obu kierunkach, ponieważ rynek zrobił w ciągu dnia dwa jednakowe swingi o przeciwnym kierunku, z których i kupujący i sprzedający mogli wyjścia zarobieni, pomimo odmiennego scenariusza.

Rozgrywamy Harmonic Pattern na EURSUD
5 (100%) 2
Poprzedni artykułPrzegląd rynku FOREX&KRYPTO – szukanie okazji dnia z Fibonacci Team
Następny artykułDane makro 06.03.2019
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedaż?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.