Techniczna struktura korekcyjna na Złocie

0
320

Fala spadkowa na Złocie trwa od ponad tygodnia. W tym czasie cena metalu spadła z poziomu 1324 dolary o 50 USD. Na otwarciu wtorkowej sesji europejskiej cena wyznaczyła minima i rozpoczęła korektę wzrostową. Obecne odreagowanie zbliża się do 10 dolarów i wyraźnie przekroczyło połowę naszego targetu.

Techniczna struktura korekcyjna na Złocie

GOLD H1

źródło: xStation

W przypadku wykresu GOLD, oczekujemy realizacji korekty pędzącej w schemacie AB=CD. Równość ta została wyznaczona na wykresie za pomocą mierzenia FE100, co wskazuje najbliższy opór po cenie 1298 dolarów. Ewentualne krótkie pozycje musza uzyskać potwierdzenie na formacjach świecowych we wspomnianej strefie podażowej. Poglądowa linia trendu spadkowego wskazuje przestrzeń do utrzymania negatywnego sentymentu na Złocie.

Techniczna struktura korekcyjna na Złocie
5 (100%) 2
Poprzedni artykułPoprawne mierzenia Fibonacciego na rynku FOREX&CRYPTO
Następny artykułCzas korekty na DASH?
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedaż?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.