USDCAD rozwija nowy trend?

0
331

Od początku bieżącego miesiąca, notowania USDCAD wyraźnie zmieniły kierunek. Spadki z drugiej połowy stycznia są systematycznie odrabiane, a kurs wybija coraz to nowe szczyty. Dzisiejsze “high” zostało wykreowane w bardzo ciekawym miejscu technicznym, a więc w strefie ZZB, której wybicie mogłoby doprowadzić do dużej poprawy sentymentu. Jest to poziom cenowy 1,3207 z którego rozpoczęła się aktualna korekta spadkowa.

USDCAD rozwija nowy trend?

USDCAD H1

źródło: xStation

Zakładając utrzymanie tendencji wzrostowej i kontynuację nowego trendu, rozegranie overbalance może być jednym z ciekawszych setupów podczas dzisiejszej sesji amerykańskiej. Dolna podstawa prostokąta, wyznaczająca lokalne wsparcie to kurs 1,3163 gdzie również dodatkowym potwierdzeniem jest biegunowość tej strefy popytowej. Ewentualne wybicie dzisiejszych szczytów, otwiera przestrzeń do poziomu 1,3255 (61,8%), gdzie może pojawić się kolejna reakcja sprzedających.


USDCAD rozwija nowy trend?
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułCzy analiza techniczna działa na rynku FOREX&KRYPTO?
Następny artykułPoznaj kompleksową strategię inwestycyjną – Multi Time Frame System
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedaż?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.