Wykorzystujemy prosty schemat na USDJPY

0
308

Rozpoczynamy nowy tydzień od prostego zagrania intraday na USDJPY. Bazą do transakcji była siatka fibo, rozłożona na fali wzrostowej z porannej sesji europejskiej (8-11). Jeszcze przed południem pojawił się ruch zwrotny na południe, a my wyznaczyliśmy lokalne wsparcie na najsilniejszym współczynniku wewnętrznym 61,8%. Schodząc na niższe interwały, możemy dostrzec ten poziom popytowy jako wyraźne ZZB lokalne.Długa pozycja zajęta w punkt na 61,8 a słuszność potwierdzały formacje świecowe z dolnymi cieniami.

Wykorzystujemy prosty schemat na USDJPY

USDJPY M15

źródło: xStation

Nie do końca typowy schemat został wykorzystany do zamknięcia pozycji na USDJPY. Pomimo, iż było to zlecenie oczekujące take-profit, założyliśmy od razu możliwość wykreowania klasycznej formacji RGR-a, odwracającej ruch wzrostowy z przedpołudnia. Nie ma to nic wspólnego z próbą łapania całego swingu, a księgowanie zysku z atrakcyjnym stosunkiem zysku do ryzyka (R/R). 

Wykorzystujemy prosty schemat na USDJPY

USDJPY M15

źródło: xStation


Wykorzystujemy prosty schemat na USDJPY
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułDane makro 22.01.2019
Następny artykułRynek wypełnia schemat na EURUSD
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedaż?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.